17 січня Глава Уряду відвідав місто Хмельницький. Під час візиту Миколу Азарова
супроводжували голова Хмельницької обласної ради Микола Дерикот та голова Хмельницької обласної державної адміністрації Василь Ядуха.
В ході поїздки Прем’єр-міністр ознайомився із роботою приватного акціонерного товариства "Хмельницька маслосирбаза". Зокрема, директор підприємства Людмила Бесєда розповіла Миколі Яновичу про технологію виробництва твердих сирів та представила асортимент готової продукції. Оцінивши якість виробленої на підприємстві молочної продукції, Прем’єр-міністр висловив переконання, що немає жодних підстав для обмеження імпорту українських сирів та іншої молочної продукції на російський ринок.
Приватне акціонерне товариство "Хмельницька маслосирбаза" є сучасним молочним заводом, який переробляє в сезон до 300 тонн молока, забезпечуючи при цьому
глибину переробки сировини до 100%. Основними напрямками діяльності товариства, на якому працює 678 осіб, є заготівля молока, виробництво молочної продукції – сирів твердих, плавлених, сирів розсільних, цільномолочної продукції, морозива, масла і спредів, розлив мінеральної води. Середньомісячна заробітна плата працюючих у минулому році сягала 2187 гривень. Підприємство випускає більше 200 найменувань молочної продукції під торговою маркою «Вершковий рай». Після проведення реконструкції на підприємстві освоєна нанотехнологія при переробці сироватки. Реалізація продукції проводиться в мережі власної торгівлі в Україні, та експортується до Російської федерації, Молдови та Казахстану. Обсяг виробництва приватного акціонерного товариства "Хмельницька маслосирбаза" у 2011 році склав 247, 4 мільйона гривень. Частка експортної продукції склала 40,8% від загального обсягу виробництва.
Згідно із програмою перебування, Прем’єр-міністр України Микола Азаров також відвідав у місті Хмельницькому Асоціацію приватних підприємців «Едельвейс», яка створена у 2002 році з метою об’єднання та захисту інтересів приватних підприємців в галузі легкої промисловості. Глава Уряду ознайомився з технологіями виробництва трикотажних виробів, швейного виробництва та з роботою закрійного цеху. Асоціація приватних підприємців «Едельвейс» спеціалізується на швейному виробництві та виробництві трикотажних виробів широкого асортименту. На підприємстві функціонує 25 структурних підрозділів, де працює 275 чоловік. Обсяг виробництва на підприємстві у 2011 році склав 12,5 мільйона гривень.
Далі Прем’єр-міністр ознайомився з організацією навчально-виховного процесу в державному навчальному закладі «Вище професійне училище № 11» міста Хмельницького. У ньому здійснюється підготовка робітних кадрів для машинобудівної галузі. Зокрема, це слюсарі-електрики з ремонту електроустаткування, слюсарі з ремонту автомобілів, рихтувальники кузовів, токарі, електрозварники на автоматичних та напівавтоматичних машинах. За п’ять останніх років у навчальному закладі підготовлено близько 1,5 тисячі кваліфікованих робітників. Щорічно 57% випускників отримують робітничу кваліфікацію з двох і більше професій.
Основними замовниками кадрів для училища та соціальними партнерами є такі відомі в області підприємства як ВАТ «Темп», ВАТ
«АК Адвіс», ДП «Новатор», ТОВ ПП «Спецтехніка», ДП «Адвіс-Мотор-Україна», ВАТ «Проскурів», ТОВ «Бакалія», ВАТ «Хмельниччина-Авто», ВАТ «Поділля-плюс», Хмельницька філія «Приватбанк», ВАТ «Укрелектрокомплект». Училище тісно співпрацює з міським і обласним центрами зайнятості, здійснюючи професійну підготовку та перепідготовку безробітної молоді міста та області. План державного замовлення на підготовку робітничих кадрів закладом виконується у стовідсотковому обсязі.
У матеріалі використані фотографії Урядового порталу, УНІАН




